Вороньківський ліцей імені О.Д. Перелета Чорнухинської селищної ради Полтавської області"

Меню

Випадкове фото

Погода
Погода в Україні

Увага!


        В.О. Сухомлинський писав: "У школі повинен яскраво горіти невгасимий вогник розумового життя; чим багатші  й багатогранніші інтелектуальні інтереси вчителів і учнів, чим дорожче для кожного вихованця найважливіше джерело знань - книга, тим менша небезпека розумової обмеженості, байдужості до знань".
        Книга завжди була, є і буде першорядним джерелом знань. Саме від бібліотекаря та вчителів залежить, чи стала шкільна бібліотека інформаційною цінністю, Берегинею знань, а не допоміжною структурою в НВК.
    Основними документами, якими керується шкільна бібліотека, є Конституція України, Закон України  "Про освіту", а також  Закон України "Про внесення змін і доповнень  до "Закону України "Про освіту", Закон України "Про бібліотеку і бібліотечну справу" та Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу від 14.05.1999р.
      Бібліотека Вороньківського НВК - це відкритий кожному читачеві  безмежний інформаційний світ, це храм духовності.
Бібліотека навчає читачів орієнтуватися у світі інформації, вміло користуватися нею, дає можливість швидко підібрати необхідну літературу.
      Діяльність Вороньківської шкільної бібліотеки спрямована на виявлення здібностей кожного учня та їх розвиток, флрмування активної громадянської позиції, інтересів і потреб у читання, розширення їх духовного світу.
      Робота шкільної бібліотеки спрямована на виявлення  таких завдань:
    • сприяння реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчально - виховного процесу;
    • виховання учнів на високих зразках світової і вітчизняної культури;
    • виховання в учнів інформаційної культури та культури читання;
    • розвиток творчої думки, пізнавальних здібностей та інтересів учнів, сприяння успішному засвоєнню ними навчальних програм;
    • сприяння самоосвіті учнів та педагогів за допомогою різноманітних форм і методів бібліотечної роботи; забезпечення їх необхідною літературою, інформацією.
     Співпраця бібліотекаря з вчителями початкових класів має багато аспектів і виявляється  у проведенні уроків позакласного читання, занять - практикумів з прищеплення  школярам навичок роботи з книгою, користування бібліотекою, проведення вікторин, ігор, конкурсів, бесід, консультацій...
       Робота з книгою, знайомство з основами бібліотечно - бібліографічних знань планується  бібліотекарем разом з педколективом  з урахуванням вікових особливостей  учнів, вимог навчальних програм.
      Починаючи з 1 класу, школярі під керівництвом своїх вчителів  оволодівають навичками роботи з підручниками, довідковою, додатковою літературою Для них проводяться  екскурсії до шкільної та сільської бібліотек, де вони знайомляться  з правилами користування, вимогами бережливого ставлення до книги.
    Найголовнішим завданням, яке вирішують вчителі початкових класів спільно з бібліотекарем, є виховання у школярів любові  до бережливого відношення до книги, систематичного читання.
     Книжковий фонд бібліотеки систематизовано й змодельовано відповідно до бібліотечних стандартів. У ньому виділено навчальну, художню, довідкову, психолого -педагогічну, методичну літературу, а окремо - книги для учнів початкових класів. На стелажах із дитячою літературою стандартні роздільники замінено казковими, для доткового привертання уваги дитини.
    Основний книжковий фонд відкритий для користувачів. У режимі відкритого доступу користувачі мають змогу краще вивчити розміщення та склад книжкового фонду, вільно у ньому орієнтуватися.
      При такому розміщенні фонду та більш повної інформації про нього ряд книжкових виставок влаштовуються безпосередньо на стелажах або оформляються книжкові тематичні полиці.
       Книжкові виставки є однією з найпопулярніших, найпоширеніших форм бібліотечного обслуговування читачів. Вони допомагають учням у виборі у виборі художньої та науково - популярної літератури при вивченні творчості  письменників, підборі матеріалів для написання рефератів за темами, при підготовці до різних масових заходів.
       Важливе пізнавальне й виховне  значення мають тематичні виставки, які присвячуються різним подіям суспільного життя. Їх мета - розширяти кругозір учнів засобами літератури. Доповнюють і допомагають у розкритті теми й змісту виставки влучні цитати, звернення до читачів, питання вікторини, ілюстрації до теми, диятчі роботи.
    Одним  із важливих завдань, які  вирішує шкільна бібліотека , є екологічне виховання. Для учнів молодшого та середнього шкільного віку постійно діють полички, які змінюються щоквартально. На кожний місяць року  оформляється нова поличка з використанням цитат, книг, які розповідать про народні прикмети на даний місяць, розповіді про рослини, які ростуть чи цвітуть у цей період.
    Систематично оформляються постійно діючі стенди "Ювіляри року", "Права дитини".
    Зустріч із книгою - завжди свято. Широке поле для популяризації книг відкривається під час проведення предметних тижнів. У рамках тижнів бібліотекарем та активом бібліотеки готуються інформаційні виставки, проводяться огляди нових надходжень, бібліотечно - бібліографічні консультації, дні інформації.
     При шкільній бібліотеці працює гурток "Юні друзі книги".
     Протягом року проводиться анкетування учнів.
     Традиційним стало проведення Тижня дитячої книги та конкурсу " Кращий читач року".
     У вересні  по класах визначаються відповідальні за стан збереження підручників. Вони самостійно проводять перевірки кожного тижня. Кожного місяця по всіх класах бібліотекарем та активом проводяться рейди - перевірки підручників.  результати перевірок  відображаються  на стендах "Живи, книго!" та  на куточках у  класах.  Протягом року бібліоекарем та активом бібліотеки  випускається газета "Живи, книго!" за наслідками перевірок. В травні підводяться підсумки конкурсу "Живи, книго", про що і видається наказ.
     Бібліотекарем та учнями  старших класів випускається розвивально - пізнавальна газета "Школярик" для учнів початкових класів.
     В 2009 році створено мультимедійну призентацію "Бібліотека Вороньківського  НВК" та "Книга вчить, як на світі жить".
     2 квітня 2010 року відзначається  205 років від дня народження датського казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Бібліотекарем створюється призентація до цієї ювілейної дати  з використанням різних конкурсів. Для кращого сприйняття учнями цієї теми при створення мультимедійної призентації використовуються озвучення, музика, різні анімації казкових персонажів.

 

 

 

 

 

   2018-2019н.р. | Про бібліотеку | Документація бібліотеки |  Сторінка 4 | Сторінка 5

Ласкаво просимо

16:31
Вторник 18.01.2022 р.

Меню користувача
Вторник
18.01.2022
16:31


Логін:
Пароль:

Архів записів

Свята України
Праздники Украины

Онлайн

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Автор сайту: Заєць Валентина Григорівна.
Вся інформація розміщена на даному сайті належить Вороньківському НВК (с. Вороньки Чорнухинського р-н, Полтавської області).