Вороньківський ліцей імені О.Д. Перелета Чорнухинської селищної ради Полтавської області"

Меню

Випадкове фото

Погода
Погода в Україні

Увага!

Інформація для батьків

 

 

 

 

 


Меню ( за рекомендацією Клопотенко) для обговорення в батьківській спільноті


 

 

Шановні батьки!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України ,,Про затвердження порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів,, у разі відсутності учнів,які не досягли повноліття,на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає органу Національної поліції та службі у справах дітей дані  таких учнів для реагування відповідно до законодавства.
Водночас за пропуск дитиною занять без поважних причин,батьки будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.Відповідно до статті 184 КУпАП ухилення батьків від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей  передбачає накладення штрафу у розмірі від 850 грн. до 1700грн.При цьому ,якщо буде


встановлена вина  обох батьків,до відповідальності притягнуть і батька і матір.

Учнів 4 - х та 9 - х класів звільнено від проходження ДПА у 2020 - 2021 н.р.

 

Пам'ятка для батьків "Діти, Інтернет. Мобільний зв'язок"

Захист персональних даних  здобувачів освіти та їх батьків

Необхідність надання батьками учнів згоди на обробку їх персональних даних

Згода на обробку персональних даних

Зразок згоди батьків на публікації на сайті Вороньківського ліцею


 

Шановні батьки! Зверніть  увагу!!!

П’ять небезпечних ігор підлітків

            Біжи або помри

Саме така гра мандрує мережею Інтернету. І це не просто фейк. Адже чимало водіїв свідчать, що діти свідомо чекають, коли авто наблизиться, та перебігають дорогу. Важко повірити в те, що всі ці підлітки стали недбало ставитися до правил поведінки на дорозі.

  Не важливо, чи є це змаганням, варіантом завоювати авторитет або челенджем, який знімає на відео одноліток. Але ця гра смертельно небезпечна. За даними МОЗ - перша за рівнем поширеності причина смерті молоді 15–24 років, є аварії та наїзди.

 Зверніть увагу! Якщо тінейджер із друзями обговорює якісь відео, про які не хоче згадувати, це можуть бути зовсім не дорослі фільми, які першими спадають на думку.

Підлітки обговорюють або розглядають в інтернеті аварії, проблеми друзів з дорожньою поліцією, якісь суперечки та парі, сутність яких вони не хочуть розкривати.

Проявляють надіурну увагу до теми ризику, везіння, інтернет-популярності, «що людина здатна зробити на слабо».

Коли ви помітили це, або у вас з’явилися  хоч якісь сумніви, варто про всяк випадок поговорити з підлітком.

Будьте толерантними! Не намагайтеся приголомшити дитину ризиком загинути або тим, як ви страждатимете, якщо її втратите. Ці аргументи гаснуть поряд з бажанням завоювати авторитет ровесників в інтернеті. Краще розповісти про травми: втрату кінцівок, ризик бути прикутим до ліжка до кінця життя.

Уважно ставтеся до своїх дітей. Цікавтеся реєстрацією своїх дітей в соціальних мережах.

 

         Космічний ковбой

Раніше він був відомий як «собачий кайф». Це дуже давній спосіб досягти ейфорії, про який підлітки розповідають один одному. Але є свідчення, що він і досі не втратив своєї популярності.

Назва походить від собачих повідців, або через те, що на початку підліток дуже довго швидко хекає, немов цуценя в спеку, присідає. Це  приводить до підвищення тиску, прискореного серцебиття, приливу крові до голови. Після чого перекривають доступ кисню до мозку: легко здавлюють сонну артерію чи надавлюють на сонячне сплетіння. Коли мотузку, повідець чи рушник ослаблюють, дитина відчуває різкий перепад кровонаповнення, а з ним — відчуття, що нагадують результат вживання наркотиків. Це і називають «космічними мандрами».

 При цьому у підлітка є величезний ризик дістати серцевий напад, інсульт. Замість послабити мотузку її можна випадково затягти. Тоді «гра» закінчиться летальним результатом. У поліції підозрюють, що частина самогубств через повішення, які трапляються серед підлітків (часто без жодних відомих причин) - це і є наслідки жахливих експериментів.

 

      Шопліфтинг

Ця красива назва маскує звичайнісінькі крадіжки. Завдання — щось винести із супермаркету повз касу і не бути впійманим.  Мета цього зовсім не збагачення чи отримання конкретної речі, а все те саме, підліткове: перемога в змаганні, доказ, що «не слабак», авторитет однолітків. До такого заняття  часто вдаються діти зовсім не з асоціальних сімей,  яких п’яні батьки залишили напівголодними, а нормальні діти із забезпечених родин, а інколи навіть престижних шкіл. Адже саме для них це — екзотика.

Заморожені продукти проносять «на тілі», шоколадні батончики, шкарпетки та інший дріб’язок проносять у кишенях, спиртне переливають у пляшки з-під кока-коли.

 Діти думають, що мета розважитися або зробити на спір захищає їх від суду. Тож розповідь про те, що за крадіжку кримінальна відповідальність настає з 14 років і один з її варіантів — позбавлення волі строком до 3 років, може стати для них відкриттям. Якщо дитина дивиться відео про шопліфтинг, модифікує одяг (пришиває потаємні кишені, пояси, розпорює підкладки тощо), якщо в домі з’являються нові невеличкі речі або снеки, а тим паче якщо дитину вже запідозрили вчителі чи знайомі в крадіжках, краще відверто поговорити. Сподівання, що ваша дитина на таке не здатна — це рожеві окуляри.

 

      Руфінг

Це смертельно небезпечна «розвага» полягає в тому, щоб освоювати дахи висотних будівель. Підлітки знаходять будівлі, де на горища ненадійно замкнені, або ж зламують замки. Руфери теж викладають відео зі своїми «пригодами» або ж просто проводять там час групами. Ті, хто зовсім не цінує своє життя, розпивають на даху пиво та інші алкогольні напої (після чого координація погіршується і шансів на безпечний спуск значно менше). Хтось проводить час із гаджетами, фотографує. Є й такі, хто грає у квача на даху, злазить згори на криті балкони.

 

                        Вогняний челендж

Одна з нових горе-ігор, яку підлітки в соцмережах можуть кодувати словами «запалити не по-дитячому», «прикурити цигарку», «гра в пожежників». Ця жахлива забава вже захопила  США, і країни Європи. Не так давно вона з'явилася в Україну. Тінейджери підпалюють одне одного та знімають на відео. Найчастіше йдеться про волосся або жаростійкий одяг. При цьому, як їм здається, вживають усіх заходів безпеки: поруч ванна з водою, друг з відром води чи навіть вогнегасником.

Але після таких експериментів діти з важкими опіками потрапляють до лікарень або навіть гинуть. Вогнегасник може не спрацювати або випасти з рук розгубленого приятеля, друг просто може просто розгубитися, а синтетичний одяг має здатність миттєво зайнятися.  Від болю й жаху той, на кому палають речі, здатен втратити свідомість або через дезорієнтацію рухатися в іншому напрямку від ванної.

Зазвичай діти спочатку тренуються, тож привернути увагу батьків має підвищена цікавість до запальничок, сірників, прохання купити термостійкий одяг, запити в інтернеті та обговорення в соцмережах тем із кодовими словами.


 

                                       Азартні ігри в Інтернеті

Багато дітей люблять використовувати Web для пошуку розваг, таких як онлайнові ігри. Інколи, коли вони шукають новий ігровий сайт, вони також можуть натрапити на сайт з азартними іграми. В той час, як більшість звичайних ігор є законними для використання дітьми, ігри на віртуальні гроші та азартні ігри на реальні гроші не є законним. Як розрізнити різні типи сайтів: - Ігрові сайти, зазвичай пропонують ігри в карти, дошки, слова, аркадні іграшки або головоломки з автоматичним відстеженням та підрахунком балів. Ніяких грошей — ані віртуальних, ані реальних. - Сайти з іграми на віртуальні гроші можуть включати сценарії, де люди виграють або програють якісь несправжні гроші. - Сайти з азартними іграми зазвичай передбачають вигравання або програвання справжніх грошей. Батьки мають вирішити, які типи ігор або ігрових сайтів підходять для їхніх дітей. Проте вам слід пам’ятати, що азартні ігри досить часто можуть привести до важких наслідків. Ось деякі речі, які ви можете зробити: 

• Знати, які сайти відвідують діти й що вони роблять в онлайні.

• Встановити чіткі правила стосовно того, в які онлайнові ігри можуть гратися ваші діти і те, що комп'ютери з Internet-доступом вони мають тримати у відкритій зоні, а не в їхній власній кімнаті.

• Нагадати дітям про те, що азартні ігри в Інтернеті — не є добре. (Законодавство багатьох країн навіть забороняє дітям грати в азартні ігри).

• Допоможіть вашим дітям зрозуміти, що являють собою азартні ігри. Оператори онлайнових ігор займаються цим бізнесом для отримання вигоди. І вони заробляють більше грошей, ніж виплачують.

• Прослідкуйте, щоб ваші діти завжди питали дозволу, перш ніж вони скористаються вашою кредитною карткою в онлайні. Азартні ігри в онлайні зазвичай потребують використання кредитної картки.

• Поясніть, що азартні ігри в онлайні викликають залежність. Люди можуть годинами гратися в такі ігри без відриву. Азартні ігри в ізольованому середовищі з використанням кредитної картки можуть призвести до ігрової залежності за матеріалами сайту http://vinformatics.at.ua/publ/bezpeka/informacijna_bezpeka/pamjatka_batkam_quotjak_zabezpechiti_bezpeku_ditini_v_internetiquot_chastina_1/20-1-0-52   

 

Будьте уважними до своїх дітей! Більше часу приділяйте спілкуванню! Цікавтеся друзями, з якими ваші діти проводять вільний час! Намагайтеся стати для своїх дітей надійними друзями та порадниками!


 

Ласкаво просимо

17:05
Вторник 18.01.2022 р.

Меню користувача
Вторник
18.01.2022
17:05


Логін:
Пароль:

Архів записів

Свята України
Праздники Украины

Онлайн

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Автор сайту: Заєць Валентина Григорівна.
Вся інформація розміщена на даному сайті належить Вороньківському НВК (с. Вороньки Чорнухинського р-н, Полтавської області).