Опорний заклад "Вороньківський навчально-виховний комплекс ім. О.Д.Перелета Чорнухинської районної ради Полтавської області"

Меню

Випадкове фото

Погода
Погода в Україні

Увага!

Вулиці мого села
 
Село моє , ти дивишся у світ –
 Хатами чепурними і садками .
Тут корінь мій
І тут мій родовід .
Тут цвіт землі
Під босими ногами.
 
       Вони такі схожі і такі неповторні наші села. Село, де народилися ми, наші батьки та діди. Це частинка найріднішої для нас землі, яку ми пам’ятатимемо все життя, куди б не закинула нас доля. Завжди в снах бігатимемо босоніж берегами тихоплинної Многи, вдихатимемо п’янкий запах чебрецю та м’яти . Знову і знову проходитимемо тихими сільськими вуличками, які бачили на своєму віку щастя і радість, горе і тугу своїх мешканців. Тож давайте пройдемо однією із затишних вулиць нашого села. Вона потопає влітку у зелені дерев , манячи прохолодою , а на весні вся буяє в білопінному цвітінні садків . І наповнюється монотонним дзижчанням бджіл. За переказами – це одна з перших вулиць села. Саме тут поселилися дбайливі , працьовиті хлібороби. Рід яких множився і виросло ціле село. Стара назва нашої вулиці проста і зрозуміла Куток –це пізніше в 60 –х роках її перейменують у Комсомольську. В ті роки – це була одна із найгустозаселиніших вулиць. А зараз на ній знаходяться тільки 74 двори. З них лише у 42 обійстях мешкають працьовиті односельці, а решта стоять дворами яких давно вже не мели, бо немає їх дбайливих господарів, що пішли на вічний спочинок. А старенькі обійстя марять мріями, що і їх приберуть дбайливі людські руки, і вони заквітують мальвами і чорнобривцями, наповняться тихими літніми вечорами запахом матіоли. Зараз на вулиці Комсомольська проживає 82 жителі. З них найстарша Юрченко Ганна Степанівна 1916 року народження. Багато на своєму віку бачила ця працьовита жінка. Пережила революцію, колективізацію, голод , війну. Було все у її житті: важка праця і дзвінка пісня, радість материнства, сивина на скронях і таке радісне, трішечки щемке слово – бабуся. А зараз Ганна Степанівна уже прабабуся має 7 правнуків які пишаються своїм родом. Наймолодша жителька вулиці Комсомольська – Логачова Світлана В’ячеславівна її минув тільки рік, а вона вже самостійно крокує рідною для неї вулицею і широко роз простягнутими руками говорить: «Я майбутнє» Живуть на цій вулиці працьовиті люди, які свої сили всі до останку віддали розбудові своєї могутньої держави. Ось розповідь лише про кількох. Волик Григорій Іванович народився на цій вулиці ,тут пройшло дитинство. А найкращу пору свого життя – юність Григорій Іванович зустрічав на далекому Донбасі де високо до неба здіймаються терикони і трава влітку не така яскраво зелена, як на рідній вулиці. Григорій Іванович 40 років провів у гірничому забої працюючи вибійником. Скільки тон вугілля Видобули за роки праці. Якось не задумувався – посміхається сивий чоловік із важкими мозолястими руками. Та мабуть багато. Григорій Іванович нагороджений за свою працю Орденом Леніна, має багато грамот і подяк. А поряд мешкає Безсала Христина Петрівна. Ця сільська жінка – трудівниця все життя ходила цією вулицею на ферму де годувала телят. Старанно трудилася Христина Петрівна, неодноразово була переможцем соцзмагань її портрет прикрашав колгоспну та районну дошку пошани. Ось такі працьовиті і мудрі земляки мої, щодня крокують рідною вулицею.
Найкраща вулиця на світі,
Де народився і зростав,
Де клен дощами в весь умитий
До тебе гілля простягав.
Із журавлем криниця край обійстя,
Щоб спрагу вгамувати міг завжди
І розповідь батьківська щира й чиста,
Неначе крапелька ранкової роси.
Та де б не був ти В світі цім бурхливім,
Куди б не занесла тебе могутня тебе могутня течія,
Ти знай, що краща в цілім світі
Та вулиця, з якої йшов в життя.
 
 
 
 
 
                                                 Матеріал зібрано і впорядковано учнями 9 класу ( класний керівник Рубцова Світлана Григорівна). 2009р.
Ласкаво просимо

05:30
П`ятниця 26.04.2019 р.

Меню користувача
П`ятниця
26.04.2019
05:30


Логін:
Пароль:

Свята України
Праздники Украины

Онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Автор сайту: Заєць Валентина Григорівна.
Вся інформація розміщена на даному сайті належить Вороньківському НВК (с. Вороньки Чорнухинського р-н, Полтавської області).